تبلیغات
گل یاس - خاطرات یک دانش آموز
فکر می کنم بنده اولین نفر در ورودی باشم که تو روزششم امتحانات ، امتحاناتم تموم میشه. 5 امتحان در 6 روز!!!  درسته که 80% تحمیلی بود اما 20% باقی گاف بزرگ بنده در انتخاب واحد بود که دو هفته قبل از امتحانات به اون پی بردم اما چه می شه کرد کاری بود که شده و بقولی خربزه ای بود که باید پای لرزش می نشستیم و نشستیم .

بیشتر هدفم از این نوشته این بود که این تجربات این چند روزه رو با دوستانم به اشتراک بذارم .امیدوارم که این تجربیات در کنار تجربات سایر دوستان بتونه مفید واقع بشه.

تجربه یک : گذشته رو فراموش کن .چیزی که بهش رسیدم اینه که امتحان دادن پشت سر هم می تونه مثل چیدن یه دومینو باشه که اگه یه اشتباه کنی باید خیلی سریع جلوشو بگیری تا بقیه رو خراب نکنه. بعد از هر امتحان باید سریع فکرت رو آزاد کنی خوب یا بد گذشته دیگه درموردش حرف نزن. الان وقتیه که باید رو هدف بعدیت تمرکز کنی

تجربه دو :همراه داشته باش. سعی کن بصورت ایزوله درس نخونی اگه بتونه با یه نفر همراه (آدم پایه) درس بخونی قطعا هم می تونید بهتر بخونید و هم بهتر به هم روحیه بدید(.با تشکر از مصطفی ر که خیلی بهم انرژی داد.)

تجربه سه : امتحان آسان برای همه آسان و سخت برای همه سخته مهم نیست چه سوالی از تو پرسیده میشه مهم اینه که به استاد خودتو ثابت کنی که می فهممی می تونی تحلیل کنی و دقت داری . که اولی با خوب یاد گرفتن دومی و سومی با اعتماد به نفس و تمرین بدست میان.

تجربه چهار : تا آخرین لحظه مبارزه کن یادمه واسه ترمو خواستم قانون دوم ترمو توی احتراق رو نخونم واقعا انرژیم بعد از 5 روز تحلیل رفته بود اما (محمد ش) گفت نه بخون می تونی این شد که با هر زحمتی بود تو ساعت 2:30 شب جمعش کردم و خدا رو شکر نتیجه داد.

تجربه پنج : از یونس الگو بگیر و استرس به خودت راه نده... وقتی تو تمام تلاشت که می تونستی رو کردی دیگه دلیلی واسه استرس نداره توکل کن و برو بشین امتحانت رو بده دیگه .....

تجربه شش : پیش مطالعه و تمرین در طول ترم خیلی می تونه کمکت کنه شب امتحان مباحثی که تمرین کردی رو زود تر یاد می گیری و مسلط تری .پس ازهمین الان اسبت رو تربیت کن که از ترم بعد در طول ترم توی پیست و جاهای دیگه خوب جولان بده اصلا ......... الگوی خودت بذار .  

به هر حال امتحانات این ترم را در حالی سپری شده که جناب جمال پور توانست با امتحان دادن 7 واحد در یک روز رکود (امتحان سرعت) دوستان رو تکرار کنه . همچنین اینجانب با دادن 5 امتحان در 6 روز توانستم رکورد( امتحان استقامت) را به نام خودم ثبت کنم. امتحان دکتر عصاری با توجه به لب خندان دوستان را می توان به عنوان شگفتی این دوره از امتحانات محسوب کرد.

خب این بود امتحانات از نظر من اگه شما هم تا این لحظه تجربه ای از امتحانات بدست اوردید می تونید با دیگر دوستانتون به اشتراک بذارید. راستی نظرتون در مورد امتحانات هم فراموش نشه.می تونید بعد از هر امتحان بیایید و نظرتون رو در مورد امتحانتون در (هر رشته ای که هستید) بیان کنید. لبتون خندون واحداتون پاس معدلاتون 20 . موفق باشید.



تاریخ : سه شنبه 20 خرداد 1393 | 09:53 ق.ظ | نویسنده : گمشده روزگار | عاشق
.: Weblog Themes By SlideTheme :.