تبلیغات
گل یاس - نشانه های ظهور و جهان پس از ظهور


 
 ظهور و علائم آن

 شرایط ظهور امام زمان (ع)

شرط اول: وجود طرح و برنامه عادلانه كاملى كه عدالت خالص واقعى را در برداشته باشد و بتوان آن را در هر زمان و مكانى پیاده كرد و براى انسانیت سعادت و خوشى به بار آورده و تضمین كننده سعادت دنیوى و اخروى انسان باشد.
شرط دوم: وجود رهبر و پیشواى شایسته و بزرگ كه شایستگى رهبرى همه جانبه آن روز را داشته باشد.
شرط سوم: وجود یاران همكار و همفكر و پاسدار در ركاب آن رهبر واحد براى پیاده كردن جهانى آن اهداف بلند...

 وقایع پیش از ظهور
عصر طلایی

دلهای مؤمنان از ترس خالی شده و قلوب دشمنان آنها آكنده از ترس و وحشت می ‏گردد. همان‏گونه كه خداوند متعال در نبرد بدر با ایجاد رعب در دل دشمنان و فرستادن فرشتگان برای یاری مسلمانان - كه تعدادشان در برابر مشركان بسیار اندك بود - دلهای مؤمنان را از ترس خالی نمود، در زمان ظهور نیز چنین خواهد شد.

 منجی و جهان پس از ظهور
 

 

 

بخش ویژه صوتی - تصویری

 
 کلیپ ها و قطعه فیلم هایی با موضوع ولادت حضرت مهدی (عج) (تصویری)
 مداحی و مولودی ولادت قطب عالم امکان حضرت صاحب الزمان (عج) (صوتی)

 ناله های فراق یار غایب از نظر (صوتی)

 

امام مهدی (عج) در کتاب و سنت

 
قرآن و پایان تاریخ

 بشر به مقتضاى حُب ذات و طبیعت جست‏وجوگر خود همواره به سرانجام دنیا مى‏اندیشد و اكنون كه فقر و فساد، ظلم و ستم، تبعیض و ناجوانمردى، استعمار و استثمار، انحصارطلبى قطب سلطه گر و صدها و هزاران پدیده نا میمون فرهنگى، سیاسى و اقتصادى و اجتماعى به صورت وحشتناكى بر جوامع بشرى چنگ انداخته و عرصه را بر انسان‏هاى آزادیخواه و طالب حداقل حقوق انسانى تنگ نموده، این سؤال كه آینده جهان و پایان تاریخ چگونه خواهد بود از اهمیت ویژه برخوردار است.

 توصیف حضرت در روایات

مهدى منتظر در نهج البلاغه

از آن پس ناگزیر مدتى كه مشیت الهى اقتضاء كند در انتظار بسر برید ، آنگاه خداوند شخصیتى را برانگیزد تا شما را ( كه به اختـلاف و جـدائى گرائیده اید ) جمع كند و پراكندگى شما را سر و سامان بخشد. پس به كسیكه ( چیزیكه ) رو نكرده دل مبندید؛ و از آن كه رو گردانده ناامید مشوید

 مهدویت در قرآن و احادیث

آیا مدعیان مهدویت فقط در میان شیعه زیاد بوده‏اند و در میان اهل تسنن نبوده‏اند؟مى‏بینید مدعیان مهدویت در میان اهل تسنن هم زیاد بوده‏اند.یكى از آنها همین مهدى سودانى یا متمهدى سودانى است كه در كمتر از یك قرن اخیر در سودان ظهور كرد و در آنجا یك جمعیتى به وجود آورد كه تا همین اواخر هم بودند.

 

مفهوم وعلل غیبت

 
 منافع وجودی امام عصر(ع) در عصر غیبت 

اصولاً هر جامعه ‏ای برای خود تشكیلات و سازمانی دارد، و برای بقا و ادامه كار سازمان‌ها و به منظور تعقیب هدف، وجود رهبری لازم است. هرگاه این رهبر در دل اجتماع باشد، وجود و مداخله‏اش در رهبری و گردش تشكیلات و سازمان‌ها لازم و ضروری خواهد بود، ولی هرگاه كه رهبر به عللی محبوس، یا تبعید و دور افتاده، یا مریض و بیمار باشد، وجود او برای پیگیری امور اجتماع و افراد، كافی خواهد بود؛ زیرا باز مردم به امید آن رهبر، دست به دست هم داده، كارها را ادامه می‏ دهند.

علت و فلسفه غیبت

هنگامى كه پنجمین فرزند امام هفتم (علیه السلام) غایب شد، مواظب دین خویش باشید، تا مبادا كسى شما را از دین خارج كند! اى پسرك من! براى صاحب الامر بناچار غیبتى خواهد بود، به طورى كه عده اى از مؤمنان از عقیده ى خود بر مى گردند، همانا خدا به وسیله ى غیبت، بندگانش را امتحان مى نماید.

غیبت و حیرت

اوست ‏حجت‏ بزرگ خدا، ولى اعظم پروردگار، نجات دهنده بشر، وارث تمام ‏انبیا و اوصیا و جانشین همه پیامبران و امامان، خلف صالح، قائم به حق،مبین احكام دین، پروراننده عدل و داد، سمبل حق و حقیقت، تالى تلو قرآن،بقیه الله فى الارض، صاحب الزمان و خلیفه الرحمن. او است: منصور.. مویدبه تاییدات خداوند.. حجت.. نور.. فرقان.. صاحب امر..

این‌ ماییم‌ كه‌ غایبیم

جریان‌ مهدویت‌، نظیر پنج‌ جریان‌ دیگری‌ است‌ كه‌ قرآن‌ كریم‌ مطرح‌ كرده‌ و از حكم‌ عام‌ آن‌ پنج‌ جریان‌ جدا نیست‌. این‌ جریان‌ خمسه‌ عبارت‌ از ربوبیت‌، نبوت‌، امامت‌، روحانیت‌ و ایمان‌ است‌. 

ولایت در زمان غیبت‏ حضرت ولى عصر(عج)

برهان عقلى بر ضرورت ولایت فقیه در عصر غیبت نظیر برهان بر نبوت و امامت است. زیرا آنچه كه اثبات كننده نبوت عامه است، یكى نیاز بشر به قوانین الهى است، و دیگر نیاز به وجود فردى است كه به دلیل مسانخت...

 

اشعار - متون ادبی و حرف دل با صاحب الزّمان(عج)

 


حرف دل با صاحب الزّمان(عج):
        
 1- از زبان حرف دلی های سایت شهید آوینی

دل نوشته های خود را در قسمت حرف دل سایت ثبت نمایید و در زیبا شدن این قسمت ما را یاری نمایید. (حرف دل)
 2- با او كه بیش از همه دوستش دارم !!
3- "برای او که دیر کرده است!"

 بانک اشعار مهدوی(عج)
غزل های حافظ شیرازی (اشعار)

  حافظ و مهدویت :
                            قسمت اول - قسمت دوم

اس ام اس های زیبا برای تبریک نیمه ی شعبان

ای دل شیدای ما، گرم تمنّای تو

                                                     کی شود آخر عیان طلعت زیبای تو
 

 ادبیات انتظار

 

پیرامون انتظار و وظایف منتظران

 
آثار انتظار ظهور مهدى (ع) 

حقیقت انتظار و آثار سازنده آن - مفهوم انتظار - انتظار یعنى آماده باش كامل - خود سازى فردى - خود یاری هاى اجتماعى - منتظران راستین در فساد محیط حل نمى‏شوند.

انتظار ظهور قائم آل محمد(عج)
مهدویت و انتظار در اندیشه مطهری

یكی از مباحثی كه امروزه جدّی مطرح می‌شود، بحث جهانی‌شدن است و می‌دانیم حكومت مهدی(عج) نیز حكومت جهانی است. قیام او فلسفه‌ای جهانی دارد و الگوی اسلامی جهانی‌شدن را می‌توان همان حكومت مهدی(عج) دانست. اگر از این زاویه نگریسته شود، آیا جهانی‌شدن رنگ و بوی دیگری نخواهد گرفت و در آن صورت، وظیفه ما در قبال آن‌چه امروزه به صورت جهانی‌شدن مطرح شده، چیست؟

مبادا خفته باشید...

منتظران حقیقى، پیوسته تصویر ظهور را در برابر دیدگان دارند و از دل و جان آن را مى‏جویند و براى تحقق آن مى‏كوشند. انتظار نه فقط ظهور را در دل و جان ما پایدار مى‏سازد بلكه در قلمرو تن ما نیز نقش و نشانى از آن را آشكار مى‏نماید، مگر نه این كه چشم، زبان، گوش، دهان و دست و پاى ما، بندگان فرمانبردار دل ما هستند. پس اگر اندیشه و پندار ما به رنگ ظهور درآمد گفتار و كردارمان را نیز همرنگ خود خواهد ساخت. مبادا این حقیقت را خیال و رؤیا پندارید...

وظائف منتظران در دوران غیبتتاریخ : پنجشنبه 22 خرداد 1393 | 09:57 ق.ظ | نویسنده : گمشده روزگار | عاشق
.: Weblog Themes By SlideTheme :.